Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi hasta açısından son derece kolay geçen bir operasyondur. Lokal anestezi sayesinde hasta opersayon sırasında herhangibi bir ağrı hissetmemektedir. Saç ekiminde önemli olan noktalardan biride donar bölgede bulunan saç köklerinin kalitesidir. Bununla birlikte ekimi yapacak olan doktorunda alanında uzman olması son derece önemlidir

Tıraşsız saç ekimi diğer bir ifadeyle DHI yöntemi normal saç ekimine göre biraz daha pahalıdır. DHI saç ekiminin diğer yöntemlere göre pahalı olmasının ana nedeni ise ekim sırasında kullanılan kalemlerin tek seferlik olmasıdır. Ayrıca DHI yönteminde ekini yapacak olan doktorun tecrübeli olması oldukça önemlidir.

Vücut kıllarından saç ekimi mümkün mü sorusu donar bölgesinde yeteri kadar kıl kökü bulunamayan hastalar tarafından merak edilen konuların başında gelmektedir. Vücut kılları yeterli düzeyde ve çok fazla kıvrımlı değilse bu kıllardan saç ekmek mümkündür. Fakat donar bölgeden alınan saç kökleri kadar etkili olmamaktadır.

Kadınlarda saç dökülmesi erkeklere göre daha genetik faktörlerden dolayı daha azdır. Fakat stres, beslenme, yoğun iş temposu, doğum gibi bir çok neden bağlı olarak dökülme görülebilmektedir. Dökülme sonucunda normal tedavilerle saçlar geri kazanılmadığında en etkili tedavi yöntemi olan saç ekimi devreye girmektedir. Kadınlarda saç ekime yoğun talep göstermekte. Saç ekiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biride ekimi yapacak doktorun tecrübesidir.

Kaş ekimi fiziksel, kozmetik veya genetik nedenlerle kaşları az olan veya hiç olmayan kişilere uygulanabilen kalıcı bir kozmetik işlemdir.

İşlem yapılacak bölge uyuşturulduğu için hasta herhangi bir acı veya ağrı hissetmez.

Kaş ekiminin tıbben herhangi bir zararı ve yan etkisi görülmemiştir. Kaş ekimi, uzman estetisyenler tarafından fue tekniği kullanılarak ense bölgesindeki tekli saç kıllarının alınması ve mikromotor vasıtasıyla kaş bölgesindeki dejenere bölgeye aktarılması işlemidir. Kaş ekimi, estetik uygulamalar arasında en dikkat çekenidir.

Kaş ekimi minimal invaziv tekniği ile yapılan cerrahi bir yöntemdir. Kaş bölgesi lokal anestezi uygulanarak uyuşturulur ve enseden alınan tekli saç kökleri ile kaş bölgesine istenen şekle göre nakil edilir. 6 aydan itibaren ekilen kaşlar doğal bir şekilde uzamaya başlar ve alınan sonuçlar kalıcıdır.

Kaç ekimi tek seansta yapılabilen bir işlemdir. Muayeneden sonra hasta ve doktor uygun bulursa işlem tarihi belirlenir ve ekim bir gün içerisinde gerçekleşir.

Ekim yapılan bölge işlemden sonra kızarır ve daha sonra bu bölge pembeleşmeye başlar. Daha sonra kızaran bölge kabuk tutmaya başlar. Bu aşamalarda doktor tarafından önerilen merhemler kullanılabilir.

Saçların genetik olarak dökülmeyen bölgesinden alınan greftler sayesinde ekilen saçlar bir daha dökülmeyecek şekilde kalıcıdır.

Saç ekimi yapıldıktan 15-20 gün sonra saçlar dökülebilir. Şok dökülme denilen bu durum oldukça normal bir durumdur. Bu dökülen saçlar ortalama 6 ay sonra tekrar çıkacaktır.

Enseden doku alındığında saç olan bölgede saçın azalması, seyrekleşmesi veya hiç saç kalmayacak kişilere, tansiyon hastalarına, şeker hastalarına ve 18 yaşın altında olan kişilere saç ekimi yapılamaz.

Saç ekimi cerrahi bir operasyon olduğundan dolayı herhangi bir komplikasyon oluşmasına karşı hastane ortamında yapılmalıdır.

Saç ekim operasyonu ortalama 4-8 saat arası değişiklik gösterir. Normal şartlarda kişi 1 gün içerisinde günlük hayatına geri döner fakat işlem gören kişi saç ektirdiğinin bilinmesini istemiyor ise 7 gün kadar bir zaman ihtiyaç duyabilir.

Operasyon lokal anestezi altında yapıldığından dolayı işlem sırasında herhangi bir acı veya ağrı hissetmezsiniz. Fakat işlemden sonra kıl köklerinin alındığı veya ekim yapılan bölgede ağrı, sızlama, kaşınma ve karıncalanma gibi şikayetler görülebilir. Bu şikayetler bir günden fazla sürmez ve hafif bir ağrı kesici ile ağrılarınız hafifletilebilir.

Sakal ekiminden 2 hafta sonra ani bir sakal kaybı görülebilir. Bu duruma şok dökülmesi denir. Şok görülmesi geçici olarak gerçekleşir. Geçici sakal dökülmesinden 4-8 ay sonra kalıcı bir şekilde sakallar çıkar ve iyileşme sürecini tamamlar.

Sakal ekimi sonrası ekilen sakal köklerinin kırmızı olması normaldir. Sakal ekimi sonrası mümkünse sigara ve içki içmeyin mümkün değilse en aza indirmeye çalışın.  Ayrıca yüzünüzü yormamaya çalışın. Sakal ekiminden sonraki ilk üç gün herhangi bir cinsel aktiviteden ve herhangi bir egzersizden kaçının.

Genellikle nakil işlemleri için ense bölgesinden dökülmeyen saç kökleri tercih edilse de bazen sakal bölgesi de tercih edilmektedir. Kıl kökleri toplandıktan sonra sakallarda uygulama yapılan alanlara kanallar açılır ve kıl kökleri bu kanallara eklenir.

Lokal Anestezi İle Ağrısız Saç Ekimi

Ağrısız saç ekimi ile birlikte kellik sorunundan kurtulmanız mümkün. Bizimle iletişime geçerek saç ekimine dair tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi