Kadınlarda Saç Ekimi

Anasayfa Kadınlarda Saç Ekimi

Herkes güzel ve sağlıklı bir saça sahip olmak ister ancak bazı durumlarda saç dökülmesi yüzünden moraliniz bozulur ve kendinize olan güveninizi kaybetmenize neden olur. Kadınlar için en önemli aksesuar saç ve kaşlardır. Saçları olmayan kadınlarda saç ekimi çok önemli bir tedavi yöntemidir.

Sahip olduğunuz saçlar ve kaşlar istenildiği gibi değilse veya farklı nedenlerden dolayı dökülüyorsa korkmayın. Artık her şeyin bir çözümü olduğuna göre, saç ve kaş ekimi ile daha sağlıklı, gür saçlara ve kaşlara sahip olabilirsiniz.

Saç dökülmesinin nedeni genetik olabileceği gibi birçok faktörden de kaynaklanabilir. Özellikle hamilelik döneminde hormonal değişikliklerle birlikte saç dökülmesi artabilir. Düzensiz beslenme, fazla stres, düzensiz ve sağlıksız yaşam tarzı saç dökülmesi sürecinde oldukça etkilidir.

kadınlarda saç ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Birçok yöntemi deneyip istediği sonucu alamayan kişiler, fazla vakit ve seans harcamak istemeyen kişiler kısa ve kesin çözüm olduğu için saç ekimini tercih etmektedir. Kadınlarda saç ekimi için saçlarını tıraş etmelerine gerek yoktur. Saçlarınızı tamamen kestirmeden de saç aralarındaki boşluklar doldurularak seyrekliği giderilebilir. Kaşta istenilen modelin çizimi tamamlandıktan sonra hastanın onayı ile birlikte operasyon süreci başlar ve bölgenin içerisine ekim yapılır. Greftler sağlıklı saç köklerinden alınır ve sorunlu bölgelere nakledilir, ekilen saçlarda tekrar dökülme sorunu olmaz. Saç ekim yöntemlerinden biri olan FUE yönteminin en avantajlı yönü ekilecek olan saçların kesilmeden de ekilebilmesidir yani kadınlarda saç ekimi uygulamasının yapılması için saçta herhangi bir kısaltma yapılmaz. Ense bölgesinden alınan greftlerin oluşturduğu seyreklik saç toplandığında bile görülmemektedir.

Kadınlarda Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Süreç Nasıl İşliyor?

Operasyon başlamadan önce tedbir almak amaçlı hastaya bazı tahliller yapılır. Çıkan sonuçlara doktor tarafından değerlendirilir. Ense bölgesinden greftler alınır ve doğal nakil solüsyonunda bekletilir. Sonrasında greftlerin ekilmesi için gelişmiş teknoloji uygulamaları ile kanallar açılır ve greftler tek tek ekilir.

Kadınlarda saç ekimi uygulaması bittikten sonra hasta iki gün boyunca yıkanmaz ve ilk yıkama saç ekiminin yapıldığı yerde gerçekleştirilir. Yaklaşık 10 gün sonra saç ekilen yerler kabuk tutmaya başlar. 10 gün boyunca saçlar hasta tarafından her gün yıkanır. Saçlar düzenli olarak yıkandıkça doğal görünümüne kavuşacak ve 3 ay içerisinde ekim yapılan bölgede %30-35 çıkmaktadır.

6 ay da %60-65 oranında çıkma görülür. Kişiden kişiye göre 8.ay ile 12.ay arasında ise %100 çıkış gerçekleşmektedir. Yıkama işlemi sırasında şampuanda kimyasal, paraben ve renklendirici barındırmamasına özen gösterilmelidir. Saç ekimden sonra mevcut saçları ve kaşları korumak adına vitamin kullanılması etkili olur.

Lokal Anestezi İle Ağrısız Saç Ekimi

Ağrısız saç ekimi ile birlikte kellik sorunundan kurtulmanız mümkün. Bizimle iletişime geçerek saç ekimine dair tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi