Diş Tedavileri

Anasayfa Diş Tedavileri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte diş tedavi yöntemlerinde büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Mevcut diş tedavileri gerçeğe daha yakın hale getirilmiştir. Dişlerinizin de doğal bir görünüm elde etmek için birçok tedavi mevcuttur. Aynı zamanda estetik olarak da güzel sonuçlar elde edilmesini sağlar. Ağız ve diş sağlığı besinlerin sindirimini sağlayan ve kolaylaştıran en önemli organizmalardır.

İmplant Diş Tedavileri

Diş implantı kaybedilen dişlerin yerine konulması için gerekli olan, çene kemiğine yerleştirilen vida şeklindeki yapay diş köküne verilen isimdir. Diş implantlarının doku uyumu nedeniyle kullanımı oldukça yaygındır. İmplant uygulamasının büyük bir avantajı da yan dişlerin zarar görmemesidir. Yani implantın yan dişlere hiçbir etkisi bulunmamaktadır. Diş implantı sayesinde kişi kendi dişi gibi rahat bir şekilde yemek yiyebilir, ve gülebilir. Sadece bir dişini kaybetmiş veya hiç dişi olmayan kişilere kadar pek çok farklı implant uygulaması vardır.

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği, insanların estetik kaygıları doğrultusunda dişlerin, diş etlerinin, çene kemiklerinin ve yüz yapılarının uyumuna odaklanan diş uzmanlık dallarından biridir. Estetik diş hekimliği olarak da bilinen estetik diş hekimliği, dişlerin daha güzel ve hoş görünmesini sağlamayı amaçlar.

Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi, enfekte veya çürük dişleri onarmak ve kurtarmak için kullanılan bir tedavidir. Kanal tedavisi sırasında dişin kanal adı verilen sert dokusundaki doğal boşlukta bulunan yumuşak doku olan pulpa ve diş siniri çıkarılır, dişin içi temizlenir ve açık olan boşluk doldurulur.

Lokal Anestezi Sırasında Ağrı Ve Acı Hissedilir Mi?

Saç ekim işlemleri hasta açısından oldukça konforlu bir operasyondur. Mümkün oldukça rahat koşullarda ağrı ve acı hissetmeden işlem sona erdirilir. Lokal anestezi uygulanırken çok ince uçlu bir iğne kullanılarak deri altından yapılır. Yapılırken çok ince bir sızı hissedilebilir. Fakat bu ince sızı tam olarak ağrı ve acı olduğu söylenemez.

Dental Radyoloji

Farklı diş hastalıklarının tanı ve tedavisinde, X ışınları ve çeşitli ışın türlerinden yararlanılmasına dayalı tıp dalına radyoloji, x ışınlarının diş hekimliğinde uygulanmasına ise dental radyoloji denir.

Ortodonti Tedavisi

Ortodontik tedavi, normal diş yapısının olması gerekenden farklı ve çarpık olması durumunda sorunu düzeltmek için ağız, diş ve kafa yapısını inceleyerek ve dişlerdeki çarpık dişleri düzelterek kişilerin istedikleri dişlere kavuşmasını sağlayan bir tedavidir.

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Pedodonti (pediatrik diş hekimliği), 0-13 yaş arası çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı bir şekilde korunmasını ve bu dişlerin çürük, travma, genetik ve benzeri etkenlerden kaynaklanan sorunlarının giderilmesini amaçlayan bir bilim dalıdır. Pedodonti, bebeklik döneminden itibaren çocukların ağız diş sağlığı ve çene-yüz gelişimini takip eden ve tedavi eden, önleyici tedbirler de dahil olmak üzere diş hekimliğinin bir dalıdır.

Periodontoloji (Diş Eti)

Periodontoloji, dişlerin ve onları çevreleyen dokuların sağlık ve hastalık durumlarını inceleyen, bu dokularda oluşan hastalıkların teşhis ve tedavisini ve tedavi sonrası elde edilen sağlığın korunmasını amaçlayan diş hekimliği dalıdır.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Çene hastalıkları ve cerrahisi, ağız, diş ve çene ile ilgili hastalıkların, yaralanmaların ve şekil bozukluklarının teşhis ve tedavisinde uzmanlaşmış diş hekimliğinin cerrahi bir dalıdır.

Lokal Anestezi İle Ağrısız Saç Ekimi

Ağrısız saç ekimi ile birlikte kellik sorunundan kurtulmanız mümkün. Bizimle iletişime geçerek saç ekimine dair tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi