Safir Fue Saç Ekimi

Anasayfa Safir Fue Saç Ekimi

Safir FUE tekniği nedir ?

FUE tekniği; mikromotor saç ekimi, micro FUE saç ekimi, fiber FUE saç ekimi ve FUE tekniğiyle saç ekimi denilmektedir. Operasyonda kanal açılırken medikal jilet yerine Safir uç kullanılır ise; Safir FUE tekniği ile saç ekimi denir.

Micromotor yöntemi ile greftler yani saç kökleri tek tek alınır. Ayrıca greft; doku demektir ve bir dokunun içinde tekli, ikili, üçlü ve dörtlü saç kökleri mevcuttur. Örnek verecek olursak, operasyon öncesinde ortalama 4.000 greft ekim olacak denirse, bu ortalama 8.000 saç teli demektir.

Alım yapılırken kişinin dokusunun çapı ve yüksekliği hesaplanır ve diğer tüm greftler aynı şekilde dokuya zarar vermeden özenle alınır. Diğer bir önemli husus ise; alım yapılırken homojen bir görüntü olmasıdır. Yani; her alandan eşit şekilde alım olması gerekir. Yoksa bir taraf seyrek, diğer taraf yoğun gözükür. Bu da görsel olarak hiç güzel gözükmez.

Alım bittikten sonra ekilecek bölge özel bir safir uçla tek tek kanal açılır. Yani alım yapılan dokuların çapı ve boyu hesaplanıp, aynı boyutta ekim bölgesine kesikler oluşturulur. Burada en önemli olan husus, saç yönleri bu kesiklerle belirleniyor. Saçların doğal gözükmesi için, safir uçla kesinlikle doğru açılarla kanal açılmalıdır. Kanal işleminden sonra ise alınan greftler tek tek kanallara ekilir ve operasyon tamamlanmış olur.

Safir FUE Tekniğiyle Saç Ekiminin Avantajları

Öncelikle safir uç; kan dolaşımını bozmayan, antibakteriyel özelliğiyle cilde zarar vermez. Saçlar, kılcal damarlardan beslenir. Safir uç; slit gibi, medikal jiletler gibi, kılcal damarları yırtmadığı için kan dolaşımını bozmaz. Açılan kanallar çok çabuk kapanır ve bu sayede hem hızlı iyileşir, hem de operasyondan sonra bulunduğunuz ortamlarda, dış etkenlerden enfeksiyon kapma oranı en aza iner. Safir FUE tekniğiyle saç ekiminin bir diğer avantajı ise santimetre kareye daha çok greft ekilebilmesidir. Bu sayede saçlar daha sık olup, seyrek gözükmez. Safir FUE tekniğiyle saç ekimi tıraşlı veya tıraşsız yapılabilmektedir.

Safir FUE tekniğiyle tıraşlı veya tıraşsız saç ekimine uygun olup, olmadığınızı ve tüm detaylı bilgi için ister arayın, ister WhatsApp üzerinden fotoğraflarınızı gönderin. Fotoğraflarınız incelendikten kısa süre sonra ücretsiz saç analizinizi ve operasyonla ilgili tüm bilgileri, detaylıca öğrenebilirsiniz.

FUE Saç Ekimi ?

FUE yöntemi, saç ekimi operasyonunda en sık hatta kullanılan tek yöntem diyebiliriz. 2002 yılında Foliküler ünite ekstraksiyonu olarak uygulanmaya başlayan FUE yöntemi, kellik problemi yaşayan kişilerin ense bölgesinden saç köklerinin tek tek alınması ile saçsız bölgeye nakil gerçekleştirilir. Donör alanda kesiler oluşturulmadan saç köklerinin toplanabiliyor olması bölgede herhangi bir iz kalmasını engeller. Bu sayede FUE yöntemi sonrası diğer yöntemlere göre daha hızlı iyileşme gerçekleşir.

Saç ekimi, Saçında dökülme problemi olan kişilerin dökülen saçlarının yerine saç ekilmesi anlamına gelmektedir. Günümüzde pek çok kişi çeşitli nedenlerden dolayı saç dökülmesi problemi ile karşılaşmaktadır. Saç dökülmesi problemi genel olarak dengesiz beslenme, stres, sağlık sorunları gibi nedenlerden dolayı meydana gelebilmektedir. Özellikle erkeksi dökülme olarak adlandırılan ve kelliğe neden olan saç dökülmeleri kişileri ciddi anlamda rahatsız etmektedir.

Günümüzde kellik problemine medikal anlamda ispatlanmış herhangi bir şampuan, serum veya ilaç bulunmamaktadır. Saç dökülmesi sonrası oluşan kellik durumuna tek ve en etkili yöntem saç ekimidir. Saç Ekimi kalıcı bir çözüm olup ekilen saçların dökülmesi çok düşük bir olasılıktır. Saç çıkarttığını iddia eden ürünleri kullanan çoğu kişi bu ürünlerin işe yaramadığını gördüğünde kesin çözüm olan saç ekimi yöntemini denemekte ve kellik sorunlarını bu şekilde kalıcı olarak gidermektedirler.

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir ?

Saç dökülmeleri, tiplerine göre çeşitlere ayrılmaktadır. Androjenik tip saç dökülmesi hormonal, ailesel kalıtım ve yaş nedeni ile karşılaşılan bir saç dökülmesidir. Saç ekimi işlemi genellikle androjenik tip saç dökülmesi yaşayan kişilere uygulanmaktadır.

Bu doğrultuda saç ekimi işlemini Androjenik saç dökülmesi yaşayan kişilerin yanı sıra saç derisinde yanık meydana gelmesi sonucunda kafa derisi ve kaşları çıplak kalan kişilere, daha önce saç ekimi yaptıran fakat memnun kalmayan kişilere, yüz germe operasyonu sonrasında kafanın ön kısmında saçsız derinin meydana gelmesi ve kadın tipi saç dökülmesi ile karşılaşan kişilere saç ekimi operasyonu uygulanmaktadır. Kişilerin saç ekimi operasyonu yaptırabilmeleri için saçsız kalmayı beklemelerine gerek yoktur. Saçsız kalınacak kadar saç dökülmelerinin başlaması ile saç ekimi işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Süreç ?

Saç ektirmeye karar vermiş bireye uzman doktor gözetiminde herhangi bir rahatsızlığı veya kullandığı ilaç olup olmadığı sorulur ve kişiden kan örneği alınarak tahliller yapılır. Kan tahlilleri sonucu hastaya saç ekim işlemine engel herhangi bir durum yok ise saç ekimi muayenesi yapılır. Saç ekimi muayenesi esnasında alım ve ekim yapılacak alanlar incelenerek ekilecek saç kökü hesaplanır. Ekim yapılacak kişi alkol kullanıyorsa saç ekiminden bir hafta önce alkol alımını keser. Saç ekimi yapılacak gün hastanın saçları saç ekimine uygun şekilde traş edilir ve anestezi sonrası saç ekimi işlemine geçilir. Anestezi işlemi lokal olduğu için kişinin bilinci açık olur. Dönor bölgesinden alım yapılır ve bu işlem ortalama 3 saat sürmektedir. Alım işlemi tamamlandıktan sonra hastanın yemek ve diğer ihtiyaçları için ortalama yarım saat ara verilir. Yarım saat aradan sonra işlemin devamında saç ekilecek bölgelerde alınan saç köklerinin yerleştirilecek kanallar açılır ve açılan kanallara özel aletler ile alınan saç kökleri tek tek yerleştirilir. Bu işlemde ortalama 3 saat sürmektedir ve toplamda saç ekimi süresi ortalama 6 saat sürmektedir.

İşlem sonrası saç ekilen kişiye kullanacağı ilaç ve şampuanlar verilir. Üç gün boyunca hasta evine veya oteline istirahate gönderilir ve bu süreçte ekim yapılan bölgeye kesinlikle su veya herhangi bir cisim temas etmemesi ve uyuma pozisyonu sırt üstü olması gerekmektedir. Üçüncü gün saç ektiren kişi hastaneye tekrar gelerek ekim yapılan bölge hastaya verilen özel şampuan ile yıkanır ve hastaya bu işlem anlatılır. Hasta her akşam ortalama 1 hafta boyunca gösterildiği şekilde kafa bölgesini verilen özel şampuan ile yıkar. Saç ekimi işleminden bir hafta sonra kişi normal iş hayatına kaldığı yerden devam edebilir ve ortalama bir ay boyunca da doktoru tarafından dikkat etmesi gereken bilgiler verilir. Ekilen saçların tamamen çıkması ekim yapılan kişiye göre 8 ile 12 ay sürer ve bu süreçte saç ektiren kişi yeni saçlarına kavuşmuş olur.

Saç Ekiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler !

Unutulmamalıdır ki saç ekimi bir cerrahi işlemdir. Bu işlem doktor gözetiminde ve hastane ortamında yapılması gerekmektedir. Gerekli tahliller yapılmadan, merdiven altı diye tabir edilen yerlerde kesinlikle saç ekimi yaptırmamanız gerekmektedir. Bu tarz yerlerde yapılacak saç ekimi sizin donör saçlarınızdan ve sağlığınızdan edebilir. Saç ekiminde kullanılan çoğu alet ve ürün tek seferli olup işlem sonrası tıbbı atık kutusuna atılır. Başkasında kullanılmış herhangi bir alet veya ürün sağlığınızda ciddi sorunlar yaşatır. Böyle sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız donanımlı hastanede, yetkinlik sertifikası doktor gözetiminde uzman ekiplere saç ekimi yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Lokal Anestezi İle Ağrısız Saç Ekimi

Ağrısız saç ekimi ile birlikte kellik sorunundan kurtulmanız mümkün. Bizimle iletişime geçerek saç ekimine dair tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi