Sakal ve Bıyık Ekimi

Anasayfa Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ekimi aynı saç ekimi gibi FUE tekniği ile yapılmaktadır. Genellikle donör olarak sakal ekiminde ense bölgesindeki saç kökleri kullanılır. Kısmi dökülen sakallarda sıklaştırmak ve seyrek alanları doldurmak için kök hesaplaması yapılır.

Hiç sakalı olmayan kişilerde ise doktor hastanın yüz yapısını inceleyerek ekilecek kıl sayısını belirler. Local anestezi yapıldıktan sonra ortalama 3 ile 6 saat içinde ekim işlemi gerçekleştirilir. Bu süre bıyık ekiminde değişebilir. Sakal veya bıyık ekimi cerrahi bir işlem olup hastane ortamında uzman ekipler ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Stabil olmayan yerlerde yapılan sakal veya bıyık ekimi ciddi problemlere neden olabilir. Sakal ve bıyık bir çoğu erkek için olmazsa olmazlardandır.

Erkeklerin aksesuarı diyebileceğimiz yüzün belli bölümlerinde oluşan bu kılların belli nedenlerden dolayı dökülmesi veya kaybı yada doğuştan olmaması gibi problemi ortadan kaldırmak için yapılan ekim işlemine sakal veya bıyık ekimi denir. Özellikle sakal ekimi günümüzde saç ekibi kadar bir çok erkeğin tercih ettiği ve daha gür sakallara kavuşmak için yaptırdığı işlemdir.

Kimlere sakal ekimi yapılabilir sorusuna da eğer kişide sakal olmama nedeni doğuştan değil sonradan döküldüyse önce bunun nedeni araştırılı ve tedavisi gerçekleşmelidir. Sakal ektirecek kişinin yaşı en az 25 olmasını, değilse 25 yaşına kadar bu işlemi yaptırmamasını tavsiye ediyoruz.

Sakal veya bıyıkların dökülme nedeni giderildikten sonra ve yaşıda uygunsa hormonal rahatsızlıklar ve metabolik hastalıklar dikkatlice araştırıldıktan sonra eğer herhangi bir problem yoksa sakal veya bıyık ekimi gerçekleştirilebilir.

Lokal Anestezi İle Sakal ve Bıyık Ekimi

Ağrısız saç ekimi ile birlikte kellik sorunundan kurtulmanız mümkün. Bizimle iletişime geçerek saç ekimine dair tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi