Ağrısız Saç Ekimi

Anasayfa Ağrısız Saç Ekimi

Ağrısız saç ekimi son yılların en popüler estetik uygulamalarından biridir. Kadınlar ve erkekler saç ekim operasyonunu eşit oranda tercih etmektedir. Saçlar, kişinin dış görünüşünün en önemli detaylarından biridir.

İğnesiz lokal anestezide lokal anestezik, basınç altında özel cihazlar kullanılarak deri altına enjekte edilir. Vücuda hiçbir şekilde iğne uygulanmadığından dolayı neredeyse hiç acı hissetmeden lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu sayede konforlu bir ekim işlemi tamamlanmış olur.

Saç Ekiminde Kullanılan Anestezi

Saç ekimi kadınlar ve erkekler tarafından çok fazla tercih edilse de herkesin, kafasında, acı hissedip hissetmeyeceği konusunda merakı vardır. Fakat ağrısız saç ekimi operasyonu lokal anestezi altında yapıldığından dolayı kişi hiçbir koşulda acı ve ağrı hissetmez.

Saç Ekiminden Sonra Ağrı Veya Acı Olur Mu?

Saç ekimi ortalama 5-6 saat süren bir uygulamadır. Bu vakit saç ekilecek bölgenin genişliğine ve yerine göre değişiklik gösterebilir. Saç ekimi, yeni ekilecek kıl kökleri sağlıklı saçların bulunduğu ve nerdeyse hiç dökülme görülmeyen ense bölgesinden alınan saç köklerinin seyrek olan bölgeye transfer edilmesidir. İşlemden önce hastaya lokal anestezi uygulanır ve bu sayede hiçbir şekilde ağrı veya acı hissetmez. Fakat nadiren görülse bile kişide baş ağrısı olabilir. Bu son derece normal bir durumdur ve bir günden fazla sürmez. İlerleyen zamanlarda hasta hızlı bir iyileşme sürecine girer.

 

Saç Ekimi İşleminde En Fazla Kullanılan Yöntem Hangisidir?

Ağrısız saç ekimi operasyonu için son yıllarda en çok tercih edilen saç ekim tekniği olan FUE yöntemidir. FUE tekniği son derece güvenli, daha çok geliştirilmiş, daha hızlı iyileşen ve diğer saç ekimi yöntemlerinden çok daha avantajı bulunan bir yöntemdir. FUE yönteminin en büyük avantajlarından biri ise hiçbir şekilde kesi yapılmadan saç ekim işlemi gerçekleştirilmektedir.

Lokal Anestezi Sırasında Ağrı Ve Acı Hissedilir Mi?

Saç ekim işlemleri hasta açısından oldukça konforlu bir operasyondur. Mümkün oldukça rahat koşullarda ağrı ve acı hissetmeden işlem sona erdirilir. Lokal anestezi uygulanırken çok ince uçlu bir iğne kullanılarak deri altından yapılır. Yapılırken çok ince bir sızı hissedilebilir. Fakat bu ince sızı tam olarak ağrı ve acı olduğu söylenemez.

Saç Ekiminde Lokal Anestezi Dışında Alternatif Var Mıdır?

Saç ekimi operasyonuna yoğun istek olmasına rağmen insanların çoğu acı ve ağrı çekebileceği duygusu unları tedirgin etmektedir. Fakat saç ekimi işleminde lokal anestezi uygulanması hastanın isteğine bağlı olarak sedasyon anestezi uygulanarak da saç ekim operasyonu gerçekleştirilebilir. Sedasyon anestezi uygulanan hastalarda hasta tam olarak uyku halinde olmaz. Fakat kişi işlemin başından sonuna kadar yapılan hiçbir dokunuşu hissetmez. Bazı durumlarda hastalara genel anestezi yapılmasını tercih edilir. Sedasyon anestezi genel anestezi kadar sık uygulanan anestezi yöntemlerinden biridir ve saç ekimi operasyonlarında rahatlıkla kullanılabilir.

Lokal Anestezi İle Ağrısız Saç Ekimi

Ağrısız saç ekimi ile birlikte kellik sorunundan kurtulmanız mümkün. Bizimle iletişime geçerek saç ekimine dair tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi