Sakaldan Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesine yönelik olarak sıklıkla uygulanan yöntemlere kıyasla kalıcı ve etkili yönleriyle bilinir. Sakaldan saç ekimi nasıl yapılır ve kimlere uygulanır gibi konular hastalar tarafından merak edilmektedir. Saç seyrekliği, genellikle benzer sebeplerden dolayı meydana gelir. Kalıtsal etkenler ve çevresel faktörlere dayalı olarak ortaya çıkabilir.

Genellikle ekilecek saç kökleri, kişinin ense bölgesinden elde edilir. Ancak yoğunluk ve miktar olarak yeterli seviyelerde izlenmeyebilir. Medikal estetik teknikleri arasında en çok kullanılan yöntemlerden biri olan FUE saç ekimi ile yapılmaktadır. Operasyon için kişinin uygun olup olmadığına uzman doktor tarafından yapılan muayene ile karar verilir.

Alanında uzman hekimler tarafından kişinin saç analizi gerçekleştirilir. Bu doğrultuda hastanın sakaldan saç ekimi işlemine uygunluğuna karar verilir. Aynı zamanda işlemler, estetik uygulamaları alanında uzman doktorların gözetiminde ilerlemelidir. Ek olarak klinik ortamının sağlık açısından steril koşullara uygun olması da son derece önemlidir.

Kimlere Sakaldan Saç Ekimi Yapılır?

Uygulama öncesinde hastaya kapsamlı bir ön muayene gerçekleştirilir. Yapılan tetkiklerin neticesinde kanama ve enfeksiyon gibi durumların önüne geçilir. Aynı zamanda saç dökülmesinin boyutu ve türünü anlamak adına önemlidir. İstanbul Stella Hair olarak hastalarımıza ücretsiz saç ekimi analizi gerçekleştirmekteyiz. Elde edilen bilgiler ışığında plastik cerrahi alanında uzman hekimlerimiz tarafından tedavi süreci belirlenir.

Sakaldan Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Sakaldan saç ekimi nasıl yapılır ve kişiler hangi kriterleri karşılamalıdır gibi sorular sıklıkla sorulur. Ense bölgesinde yeterli seviyede ve miktarda greft bulunmayan bireylere uygulanabilir. Bazı hastaların saç yapısı itibariyle ekim işlemi için gerekli koşulları karşılamadığı gözlemlenir. Bunun gibi durumlarda sakalda bulunan saç kökleri, dökülme görülen alana ekilebilmektedir.

Sağlıklı ve canlı yapıdaki greftler, seyreklik görülen bölgelere ekilir. Uygulama, FUE saç ekimi tekniği ile medikal estetik uzmanlığı çerçevesinde gerçekleştirilir.

Sakalda bulunan saç kökleri, ensede bulunan greft yapılarına göre daha sert ve yoğun köklere sahiptir. Bu nedenle herhangi bir iz kalmaması için saç ekimi öncesi kanal açma esnasında dikkatli olunması gerekir.

Sakaldan Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Safir FUE saç ekimi tekniğiyle sakal bölgesinde operasyon için uygun nitelikte olan greftlerin ekim işlemi gerçekleştirilir. Uzman doktor tarafından hangi bölgelerde seyreklik görüldüğü teşhis edilir. Bu bağlamda sayısal olarak ne kadar greft gerektiği hesaplanır. Ardından işlem yapılacak bölge, lokal anestezi uygulaması ile etkisiz hale getirilir.

Yeni nesil mikro motor cihazı sayesinde kısa süre içerisinde gerekli sayıdaki saç kökü toplanır. Sakal üzerinde bulunan kıl köklerinin çıkış noktalarına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda sakalda bulunan saç kökleri ön bölgelere ekilmemesi gerekir. Bu nedenle seyrekliğin arka bölgelere doğru görüldüğü kişiler operasyon için daha uygundur.

Son aşamalardan biri olan ekim işlemi gerçekleştirilir. Sakalda bulunan saç köklerinin yapısına uygun olarak açılan kanallar oldukça önemlidir. Bu sayede sakaldan saç ekimi uygulamasının kalıcılığı olumlu yönde etkilenir. Sağlık koşullarına uygun klinik ortamı ve deneyimli ekiplerin kontrolünde işlemlerin sürdürülmesi oldukça önemlidir.

Avantajları Nelerdir? 

Günümüzde gelişen tıbbi olanaklar sayesinde doğal ve sağlıklı bir görünüme kavuşmak oldukça kolay hale geldi. Sakal bölgesinden alınan saç kökleri ile beraber genetik faktörlerden dolayı yaşanan dökülmenin önüne geçilir. Sakal yapısının yoğunluğu nedeniyle uygulama sonrasında saç dökülmesi durumu azalmaktadır.

Normal kıl yoğunluğunun üzerinde sakal yapısına sahip bireyler için birtakım avantajları bulunur. Özellikle düzenli olarak yapılan sakal bakımı daha pratik hale geldiği gözlemlenir. Uygulamanın bir diğer olumlu yönü ise sakaldan alınan greftlerin istenen saç sıklığını sağlamasıdır. Böylelikle hastalar estetik açıdan arzu ettikleri sonucu elde edebilmektedir.

İşlem Sonrası İz Kalır Mı?

Saç ekimi işlemleri arasında hastalara sağladığı avantajlar nedeniyle oldukça popüler hale gelen bir yöntemdir. Sakal bölgesinde yeniden kıl kökü oluşma süreci daha hızlı ilerler. Bu nedenle ekim işleminin sonrasında iyileşme süreci daha kısa sürede sona ermektedir. Benzer sebeplerden dolayı sakal bölgesi düşük seviyelerde hasar aldığı gözlemlenir.

Sakaldan Saç Ekimi

Bir diğer merak edilen konu ise uygulama sonrasında iz oluşup oluşmadığıdır. Bütün cerrahi müdahalelerin sonrasında beklendiği gibi saç derisi üzerinde yapılan işlemlerle de iz oluşabilir.

Uygulamalar sırasında bu anlamda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Saç köklerinin çıkış pozisyonları ve yapıları gibi etkenler göz önünde tutulmalıdır.

İstanbul Stella Hair olarak sakaldan saç ekimi nasıl yapılır ve avantajları hakkında daha fazla bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.