Saç Kestirmeden Saç Ekimi Fiyatları

Saç Kestirmeden Saç Ekimi

Tıraşsız yapılan saç ekimi operasyonu, bölgesel saç dökülmesi yaşayan kişiler tarafından talep edilir. Saç seyrekliğinden yakınan bireyler saç kestirmeden saç ekimi işlemiyle ilgili sorular sormaktadır. Operasyon sonrasındaki iyileşme döneminde saçların tamamen çıkması zaman alan bir süreçtir. Bu nedenle mevcut saçları koruyarak belirli bölgeler tıraş edilir.

İstanbul Stella Hair olarak uzman kadromuz ile saç ekimi ve estetik işlemlerle ilgili hizmetler vermekteyiz. Hijyenik koşullara uygun ve ekipmanlar açısından donanımlı kliniğimizde işlemleri gerçekleştiriyoruz. Ücretsiz saç analizi ile size uygun tedavi süreci planlanır. Daha sonra hayallerinizdeki dış görünüme kavuşabilirsiniz. Sorularınız ve ayrıntılı bilgi için ekibimize ulaşabilirsiniz.

Saç Kestirmeden Saç Ekimi Fiyatları

DHI Saç Ekimi Tekniği Nedir? 

Doğrudan saç ekimi uygulaması olarak da bilinmektedir. Alanında uzman hekimler tarafından özel ekipmanlar kullanılır. İlk olarak saç seyrekliğinin boyutu belirlenir. Daha sonra hastanın ihtiyacı doğrultusunda greft sayısı belirlenir. Lokal anestezi uygulaması altında gerekli işlemler yürütülür. Saç kestirmeden saç ekimi operasyonu yapıldığı için sıkça tercih edilir.

Alandaki diğer tekniklerle kıyaslandığında bazı farklılıklar gözlemlenir. Saç köklerini yerleştirmek için kanal açma işlemi gerçekleştirilmez. Böylelikle operasyon, daha kısa sürerek diğer saç ekimi yöntemlerine göre avantaj sağlamaktadır. Kafa derisi üzerine toplanan saç kökleri yerleştirilir. DHI tekniğinin bir diğer katkısı ise sağlıklı dokunun korunmasıdır. Bu sayede iyileşme dönemi sürecinde enfeksiyon gibi olumsuz etkenler önlenebilir.

FUE Saç Ekimi Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Medikal estetik alanında uzun yıllardır kullanılan yöntemler arasındadır. Büyük ölçekte saç dökülmesi yaşayan kişilere yönelik son derece etkilidir. 18 yaşının üzerinde ve saç seyrekliğinden yakınan herkese yönelik uygulanabilir. Ense bölgesinde bulunan saçların önceden belirlenen alanlara nakledilmesi sürecidir.

Kadın ve erkek ayırt etmeksizin pek çok kişi, dış görünümüne özen göstermektedir. Doğal görünümlü saçlara sahip olmak çeşitli açılardan katkı sağlar. Psikolojik anlamda bireylerin özgüven seviyelerinde artış gözlemlenir. Beraberinde sosyal ilişkilerde de olumlu yönde gelişme gözlemlenir. Aynaya bakıldığı zaman arzu ettiğiniz saçlara görmek yaşam kalitesini arttırır.

FUE saç ekim tekniği, global anlamda başarısını ispatlanan ve etkili tedavi olanağı sunmaktadır. Kişinin problemlerini hedef alan özel tedavi planı oluşturulur. Safir FUE yöntemi sayesinde kısa süre içerisinde maksimum verim alınarak gerekli işlemler yapılır. Ek olarak uygulama sonrası iyileşme döneminde günlük aktivitelere devam edildiği gözlemlenir.

Saç Kestirmeden Saç Ekimi İşlemi

Genetik özellikler, stres ve beslenme düzeni saç yapısını doğrudan etkilemektedir. Hormonal düzensizlikler, vitamin yetersizliği ve travmatik olaylar sonucunda da ciddi anlamda saç dökülmesi yaşanır. Tıraşsız olarak uygulanan saç ekimi yöntemleri son dönemde hastalar tarafından talep edilir. Kişilerin sosyal yaşantılarından kopmadan estetik görünüme kavuşmalarına yardımcı olur.

Doğrudan saç ekimi olarak bilinen DHI tıraşsız saç ekimi tekniğiyle beraber etkili sonuçlar elde edilir. Kapsamlı saç analizinin sonrasında kişinin ihtiyaçlarına yönelik olarak tedavi planı oluşturulur. Saç kökü bakımından yüksek yoğunlukta sonuç alınmaktadır. Uygulama teknikleri sebebiyle daha az oranda kanama meydana gelir.

Saç kestirmeden saç ekimi operasyonu, FUE tekniğine kıyasla daha kapsamlı aşamaları bulunur. Bu nedenle kullanılan ekipman bakımında daha gelişmiş sistemlere ihtiyaç duyulur. Benzer sebeplerden dolayı medikal estetik ve saç ekimi alanında uzman doktorlar işlemleri gerçekleştirmelidir. Aynı zamanda cerrahi bir müdahale olduğu için hijyenik koşullar altında yürütülmesi gerekir.

Saç Kestirmeden Saç Ekimi

İyileşme Süreci

Sedasyon ya da lokal anestezi altında saç seyrekliği görülen noktalara ekim işlemi yapılır. Yaklaşık 6-7 saat süren operasyon sırasında en az seviyede ağrı hissedilir. Saç köklerinin çıkış yönü esas alınır. İyileşme süreci boyunca saç ekilen bölgede önce haftalık daha sonra aylık olarak bazı değişimler görülür. İlk olarak saç derisi üzerinde kabuklanmaya benzer oluşum gözlemlenir. İlerleyen zaman içerisinde de yeni saçlar ortaya çıkar.

Operasyon sonrası dönemde birtakım yan etkilerinden bahsedilebilir. İşlem yapılan bölgede kızarıklık ve hassasiyet yaşandığı kaydedilir. Beraberinde de kaşınma yaşandığı da hastalar tarafından belirtilir. Aynı zamanda bazı kişilerde yaş itibariyle saç dökülmesi devam etmektedir. Özellikle genç yetişkinler arasında rastlanan bir durumdur. Yıllar içerisinde dökülmeye bağlı olarak saç ekimi işlemini yenilemek gerekebilir.

Sizler de dış görünümünüzü yenilemek ve doğal görünümlü saçlara sahip olabilirsiniz. İstanbul Stella Hair olarak saç kestirmeden saç ekimi fiyatları ve süreç hakkındaki sorularınız için deneyimli ekibimize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.