Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Estetik operasyonlar arasında kolaylığı ve kısa sürede sonuç vermesi nedeniyle tercih edilir. Saç ekimi nasıl yapılır ve uygulamaların sonrasındaki süreç hastalar tarafından merak edilir. Kişiye özel planlanan tedavi süreci, alanında uzman hekim tarafından gerçekleştirilir. Cerrahi bir operasyon olduğu için hastane ortamında gerekli hijyenik koşullar sağlanmalıdır.

Saç dökülmesi ve seyrekliğiyle ilgili sorunlar genellikle gelişimsel ve dış etkenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Vücudun hormon üretimi ve kişinin kalıtsal özellikleri de oldukça belirleyicidir. Yaşam şartları ve stres etkeni de olumsuz yönde etkilemektedir. Aynı zamanda hali hazırda devam eden hastalıkların tedavileri dolayısıyla belirgin ölçüde dökülme gözlemlenir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi operasyonu kapsamında ilk olarak hastanın tıbbi açıdan uygunluğuna bakılır. Bu nedenle belirli kan tahlilleri ve testler yapılır. İstanbul Stella Hair Saç Ekimi ve Estetik Merkezi olarak hastalarımıza ücretsiz saç analizi gerçekleştirmekteyiz. Ayrıntılı bilgiye sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Kişiye özel uygulanan testlerin sonucunda saç kökleri incelenir. Böylelikle kullanılacak greft sayısı ve boyutlarına karar verilir.

Saç ekimi işlemi yapılacak alanlar, uzman hekim tarafından belirlenir. Hastanın ihtiyaçları ve medikal estetik uzmanlığı çerçevesinde saç hattına karar verilir.

Saç Ekimi Yöntemleri

Sağlıklı ve güçlü yapıdaki saç köklerinin ekim öncesinde toplanması oldukça önemlidir. Alanında uzman doktor tarafından kişilerin ihtiyacı ve fizyolojik özelliklerine göre belirlenir. Yumuşak dokunun yapısına göre uygulama sırasında kanama yaşanabilir. Bu durumun önüne geçebilmek için çeşitli saç ekimi yöntemleri bulunur.

FUT yöntemi günümüzde yerine daha gelişmiş tekniklere bıraktığı için çok sık tercih edilmemektedir. Saç seyrekliği olan bölge üzerinde jilet aracılığıyla açılan kanallara ekim işlemi yapılır. Ayrıca iyileşme dönemi bakımından hastaların zorluk yaşadığı bilinir.

Safir FUE saç ekimi yöntemi, klasik uygulamalara kıyasla ileri düzey cerrahi tekniklere sahiptir. Oldukça elverişli ve ağrısız işlemlerle doğal görünümlü saçlara sahip olunabilir. Greftler birer birer toplanarak saç ekimi işlemine hazır hale getirilmesi sağlanır. Safir uçlu cihaz yardımıyla saçların çıkış yönüne göre kanallar oluşturulur.

DHI tekniği ise FUE saç ekimi uygulaması kapsamında kullanılmaktadır. Kişinin cilt yapısının özellikleri ve doktorun görüşüne göre başvurulabilir. İşlemler sırasında safir FUE tekniği ile benzer aşamalardan geçilir. Yalnızca saç köklerinin ekilmesi için kanal açılmamaktadır. Direkt olarak herhangi bir kesi uygulamadan ekim yapılır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Hastaların ağrı hissetmemeleri için lokal anestezi altında işlemler gerçekleşir. Öncelikle donör olarak kullanılacak saç kökleri kararlaştırılır. Ardından ikinci adım olarak uzman hekim tarafından belirlenen şekilde ve dökülme görülen alana ekilir. Saç köklerinin hangi açıyla çıktığı ve kesilerin oluşturulma biçimi estetik anlamda istenen görünüm için etkilidir.

Saç ekimi nasıl yapılır ve hangi kişiler için uygundur pek çok insan tarafından merak edilmektedir. Dolgun ve canlı görünüme sahip olmak isteyen kişiler sıklıkla başvurmaktadır. Ancak genel sağlık durumu açısından gerekli kriterleri sağlayamayan kişiler için sakıncalıdır.

Gebelik sürecindeki veya çocuk emziren kadınların alanında uzman hekimin görüşü alınmalıdır. Kan şekeri seviyesinin normal değerlerin üzerindeki diyabet teşhisi olan kişiler de risk grubu içerisindedir.

Otoimmün sisteminin güç kaybetmesinden dolayı çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Kişiyi zararlı dış etkenlere karşı savunmasız bırakabilir. Bu nedenle saç ekimi operasyonu öncesinde medikal estetik uzmanına danışılması gerekir. Son olarak cilt hassasiyeti olan bireylerin saç ekimi işlemlerinden olumsuz yönde etkilenebilir.

İyileşme Dönemi ve Sıkça Sorulanlar

Saç ekimi işlemleri sonrasında greftlerin bulunduğu cilt yapısı korunmalıdır. Uzman hekimin belirttiği süre boyunca çevresel faktörlere karşı gözetim altında tutulur. Kızarma ve kabuk oluşumu beklenen bir durumdur. Operasyon ertesindeki iki hafta boyunca saç köklerinin bulunduğu cilt yapısı kendini yenileyecektir.

Saç Ekimi Yöntemleri

Güneş ışınları, tozlu ortamlar ve yağmur gibi durumlar yeni saç köklerine zarar verdiği bilinir. İlk birkaç ay boyunca spor aktiviteleri, yüzme ve sauna gibi ortamlardan iyileşme süreci için sakıncalıdır. Bu sayede terleme dolayısıyla saç köklerinin zarar görme riskinin önüne geçilir.

Uygulama ertesinde alınan tedbirler sayesinde saç ekimi işleminin kalıcılığı olumlu yönde etkilenir. Aynı zamanda enfeksiyon riskine karşı önleyici niteliğe sahiptir.

Saç ekimi yöntemleri ve nasıl uygulandığı ile ilgili sorularınız için İstanbul Stella Hair olarak bizlerle iletişim sağlayabilirsiniz.