Saç Ekimi Fiyatları

Saç Kestirmeden Saç Ekimi

Kişilerin yaşam koşullarındaki farklılıklar, beslenme düzeninin yetersiz olması gibi nedenlerden dolayı saçlarda dökülme ile karşılaşılır. Özellikle genetik etkenler ya da hormona bağlı değişimler yaşayan kişiler saç ekimi fiyatları ile ilgili konuları merak etmektedir. Saç köklerinin zayıflaması sonucunda seyreklik yaşayan kişilerin başvurduğu estetik uygulamalar arasındadır.

Donör olarak görülen saç yüzeyinden alınan greftlerin önceden belirlenen alana ekilme işlemidir. Saç kökü, diğer adıyla greftlerin sağlık açısından hijyenik koşullarda gerçekleştirilmesi gerekir. Medikal estetik uygulamaları alanında uzman hekim tarafından yürütülen cerrahi bir süreçtir. Bu sayede saç ekimi işleminin uzun yıllar boyunca etkili bir şekilde kullanılmasına yardımcı olur.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Belirli adımlardan oluşan operasyon süreci, öncesi ve sonrasındaki dönemi de içerisine almaktadır. İşlemler öncesinde kişinin kan değerleri ve saç tipi analiz edilir. Saç ekimi esnasında kanama oluşmaması adına oldukça önemlidir. Aynı zamanda anestezi işleminin hasta üzerindeki etkilerini kontrol edebilme noktasında katkı sağlar.

Uygulama aşamasına geçildiğinde ise saç ekilecek alanın hattı belirlenir. Bu bağlamda, sağlıklı greftlerin toplanacağı bölge ve ekim gerçekleştirilecek bölge dikkate alınmalıdır. Kişi ve uzman hekim tarafından belirlenen saç ekimi tekniğine göre deri üzerindeki mevcut saçlar tıraş edilebilir. Genel olarak operasyon, üç adımdan oluşmaktadır.

Anestezi, greftlerin toplanması ve saç köklerinin ekilmesi olarak özetlenebilir. Özellikle saç ekimi fiyatları hakkında soruları olan kişiler, cerrahi süreci de merak etmektedir. İlk olarak işlemler sırasında ağrı hissetmemek için lokal anestezi gerekir. Püskürtme tekniğiyle beraber cilt yüzeyi altına etki eder.

Saç Ekimi Fiyatları

Mikro motor adı verilen cihazların yardımıyla birer birer toplanan saç kökleri, özel bir sıvının içerisinde bekletilir. FUE tekniği kapsamında kullanım için tasarlanan ekipmanlardan yardım alınır. Ekim aşaması esnasında açılan kanallara greftler yerleştirilir. Kişinin saç yapısının özelliklerine göre operasyon süresi değişmektedir. Ortalama 1-8 saat aralığında gerçekleşir. İşlemlerin yürütüldüğü alanın büyüklüğü ve saç ekimi tekniğine göre de farklılaşır.

Hangi Yöntem Uygulanmalı?

Saç ekimi yöntemleri arasında hangisinin uygulanacağına belirli etkenler doğrultusunda karar verilir. Kişinin kalıtsal özellikleri ve saç kökünün yapısal özellikleri oldukça etkilidir. Safir FUE tekniği uygulanan kişilerin bildirimlerine göre uygulama sonrasında yara izi kalmaması nedeniyle tercih edilir.

FUE saç ekimi uygulamaları esnasında başvurulan teknikler bulunur. Bunlardan biri DHI, direkt saç ekimi anlamına gelmektedir. Kanal açılmasına ihtiyaç duyulmadan implant aracılığıyla yapılır. Bu nedenle diğer tekniklere göre daha az kanama yaşanır. Mevcut saçlar, tıraş edilmeden işlemler yürütülür. Daha dirençli ve sağlam yapıda saç kökleri elde edildiği gözlemlenir.

Gün içerisindeki sosyal ilişkiler sırasında kişilerin özgüven seviyesinde de artış gözlemlenir. Farklı olarak FUT saç ekimi sürecinde saç kökleri bütün halinde yerleştirilir. Operasyon sonrasında dokuların hassasiyet kaybı söz konusudur.

Aynı zamanda iyileşme döneminin de daha az sürede sona erdiği bilinir. Size en uygun ve etkili sonuç verecek uygulamayı öğrenmek için alanında uzman hekime danışmalısınız.

Bünyemizde safir FUE, DHI tıraşsız saç ekimi gibi cerrahi yöntemler öne çıkmaktadır. Estetik olarak dış görünüme olumlu yönde katkı sağlanır. Beraberinde de bireylerin saç seyrekliği ve dökülme sorunları ortadan kaldırılır. Saç ekimi fiyatları ve kişiye özel saç ekimi planı hakkında bilgi almak için İstanbul Stella Hair olarak bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Kaç Yıl Dayanır?

Kişinin gün içerisindeki yaşam standartlarına göre farklılaşmaktadır. Ancak uzman hekimin alandaki yetkinliği ve cerrahi işlemlere bağlı olarak ömür boyu kullanılması hedeflenir. Saç köklerinin yapısal özellikleri gereği ekildiği alanın özelliklerini korumaktadır.

Genellikle saç tipi itibariyle sağlıklı olmasıyla öne çıkan ense bölgesindeki greftlere başvurulur. Bu nedenle dökülme veya seyreklik yaşayan bireylerin estetik sorunlarına kalıcı çözüm olmaktadır. İlerleyen yıllarda gelişimsel sebepler, stres ve genetik faktörlerin etkisiyle devam seansları yapılabilir.

Saç Ekimi Fiyatları ve Operasyon Sonrası Süreç 

Uzman hekim tarafından hastalara yönelik birtakım öneriler sunulur. Tedavi sonrasındaki iyileşme döneminde saç ekimi işleminin uzun yıllar kullanılabilmesi adına gereklidir. Kısa dönemde kaşınma, kızarma ve cilt hassasiyetinde artış görülebilir. Uygulama sonrasında beklenen etkenler olup zaman içerisinde etkisini yitirir.

Nadir olarak görülen revize amaçlı tekrarlanan saç ekimi işlemleri bazı hastalara uygulanabilir. Yaş grubu olarak genç bireylerde gereksinim duyulabilir. Ayrıca genetik özellikler dolayısıyla saç köklerinin yapısında birtakım farklılıklar görülebilir. Bu nedenle operasyon öncesinde güçlü ve dökülme olmayan greftler tercih edilir.

Operasyon sonrası yapılması gerekenler ve saç ekimi fiyatları ile ilgili bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.