Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Erkeklerde olduğu kadar kadınlarda da saç dökülmesiyle karşılaşılır. Günümüzde medikal estetik alanındaki gelişmelerle beraber kadınlarda saç ekimi uygulanır. Çeşitli sebeplerden kaynaklı saç dökülmesi yaşanabilir. Genetik etkenler ve vücuttaki hormonal değişikliklerin neden olduğu tahmin edilir.

Saç köklerini güçlendirmesi ve seyrek görünümün durdurulması için çok sayıda ürün kullanılır. Fakat bu ürünlerin yeni saç çıkarma özelliği bulunmamaktadır. Zaman içerisinde kafanın üst bölgesinde belirgin bir açılma görülür. Bu noktada hastalara saç ekimi operasyonu önerilir.

Saç Ekimi Öncesi Hazırlık

Erkeklere uygulandığı gibi kadınlarda saç ekimi işlemlerinden estetik anlamda olumlu sonuçlar alınır. Alanında uzman doktor ve hijyenik koşulları bakımından yeterli klinik koşulları gereklidir. Diğer saç ekimi uygulamalarında izlenen aşamalar takip edilir.

İşlemlerin öncesinde hastayı daha yakından analiz edebilmek adına gerekli tetkikler yapılır. Alınan sonuçlara göre uzman hekim tarafından saç ekimi süreci başlatılır. Ek olarak istenen sonucu elde etmek için saç seyrekliği görülen alanları belirlemek gerekir. Bu sayede operasyon sonunda güzel ve doğal görünümlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Özgüven kaybı gibi nedenlerden dolayı insanları psikolojik açıdan olumsuz yönde etkiler. Son dönemde gelişen estetik cerrahi alanı sayesinde saç ekimi sonrasında kalıcı sonuçlar elde edilmektedir. Saç ve kaş bölgeleri, insanların yüz ifadesinin bütününü oluşturur. Bu nedenle saç ekimi uygulamasıyla beraber genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Kadınlarda Saç Ekimi Süreci

Saçların tamamen tıraş edilmesine ihtiyaç duyulmamaktadır. Kadınlarda saç ekimi sürecinde saçların seyrek görüldüğü noktalardan yola çıkılır. Kişide bulunan sağlıklı saç kökleri yardımıyla dökülme yaşanan bölgeye ekim gerçekleştirilir. Safir FUE tekniği sayesinde mevcut saçlarda bir değişiklik yapılmaz.

Genellikle enseden alınan saç kökleri, operasyon sonrasında anlaşılmamaktadır. Greft toplama sürecinde alınan saç kökleri özel bir sıvının içerisinde tutulur. Bu sayede saç ekiminin kalıcılığı arttığı gözlemlenir. Anestezi altında ve hastanın bilinci açık bir şekilde işlemler yürütülür. Bu süre içerisinde en ufak bir ağrı veya sızı hissedilmemektedir.

Saç Ekimi Sonrası Süreç

Saç ekimi operasyonunun ardından hastanın belli bir süre dikkat etmesi gerekir. İlk iki gün içerisinde saç yıkaması yapılmaz. İlk kez klinik ortamında saç yıkanmalıdır. Daha sonraki 10 gün boyunca kişi tarafından saçların yıkanması gerekir. Kadınlarda saç ekimi kapsamında ekim gerçekleştirilen alanda, üç ay sonra yeni saçlar oluşur.

Operasyon sonrasındaki altı ayın sonunda yeni saçlar, yüzde 65’e kadar çıkabilir. Bu süre hastalar arasında değişim gösterir. Kullanılan şampuan doğal içerikli olmasına dikkat edilmelidir. Herhangi bir kimyasal, paraben ve renklendirici madde bulundurmamalıdır. Aynı zamanda uzman hekim tarafından önerilen vitaminler ile kişide bulunan saçların yapısı güçlendirilir.

Kadınlarda Saç Ekimi ve Başarı Oranı

Saç ekimi yöntemleri, son teknolojik ilerlemeler sayesinde yüksek başarı oranına sahiptir. İstanbul Stella Hair olarak DHI ve safir FUE saç ekimi gibi çeşitli yöntemlerle hastalarımıza estetik çözümler sunmaktayız. Saç dökülmesinden muzdarip çok sayıda kişi, sağlıklı bir ifadeye kavuştuğunu bildirir.

Saç ekimi operasyonlarının çeşitli avantajları bulunur. Özellikle kadınlarda saç ekimi yöntemleri kapsamında hastaların sosyal ilişkileri aksamamaktadır. Kısa süre içerisinde hayal edilen sağlıklı ve dolgun görünümlü saçlara sahip olunur.