Saç Ekiminde Greft Hesaplama

Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Saç dökülmesinden muzdarip çok sayıda kişinin başvurduğu cerrahi bir yöntemdir. İlerleyen yıllarda da olumlu yöndeki etkilerinin devam ettiği bir operasyondur. Saç ekiminde greft ve nasıl hesaplandığı ise oldukça merak edilen bir konudur. Operasyon kapsamında yapılan işlemlerden istenen sonuca ulaşma noktasında fayda sağlar. Saç kökü ile sıklıkla karıştırılmaktadır. Özellikle işlemlerin nasıl uygulandığı ve tekniğiyle ilgili sorularınızı netleştirmede katkısı bulunur.

Saç ekimi, diğer estetik uygulamalar gibi cerrahi müdahale koşulları altında gerçekleştirilir. Kişinin saç köklerinin yapısı ve dökülme biçimi ayrıntılı olarak incelenir. Ardından uzman hekimlerimiz tarafından ihtiyacınıza yönelik tedavi planı oluşturuyoruz. İstanbul Stella Hair olarak sağlık danışmanlarımız tarafından ücretsiz saç analizi gerçekleştirmekteyiz. Bu doğrultuda uzman ekibimiz tarafından hangi bölgelerin bağış alanı olarak kullanılacağı belirlenir. İlgili formun doldurulmasının ardından uygulanacak adımları size aktarıyoruz.

Saç Ekiminde Greft

Saç Ekiminde Greft Nedir?

Tıbbi olarak greft, sinir ve damar bağlantısı olmayan doku anlamına gelir. Cilt ve derideki hasarlara yönelik olarak greft tekniğine başvurulur. Uyguladığımız operasyon özelinde ise son derece kritik bir görevi bulunur. Saç kökleri bakımından zengin bölgeden ihtiyaç duyulan alana nakledilmesinde kullanılır. Ekim öncesinde sağlıklı yapıdaki saç kökleri ve dokular belirlenir. Daha sonra ise işlemler sırasında ihtiyaç duyulan bölgeye uygulanır.

Genellikle kişiler tarafından saç ekimi greft ve saç kökü kavramları karışmaktadır. Saç kökü, greft adı verilen yapının içerisinde bulunur. Vücudumuzun her bir bölgesinin kendine özgü genetik özellikleri bulunur. Dolayısıyla saç ekiminde kullanılan greftlerin dokuları ve özellikleri değişkenlik gösterir. Aynı zamanda içerisinde bulundurduğu saç köklerinin sayısı da farklılaşır. Kiminde 2 adet iken kimi greftlerde ise 3 – 4 adet saç kökü görülebilir.

İdeal Saç Ekimi İçin Greft Sayısı

Kişiler için saçlarının nasıl göründüğü dikkat edilen bir konudur. Psikolojik açıdan bireylerin gelişimini doğrudan etkilemektedir. Sosyal ilişkilerde doğal ve sağlıklı saçlara sahip olmak öne çıkaran bir durumdur. Bu sebeplerden ötürü saç ekimi uygulaması son yıllarda tercih edilir. İdeal saç ekimi operasyonu için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Donör bölge olarak hangi alanın belirlendiği ve greftlerin sayısı bunlardan birkaçıdır.

İşlemler öncesinde alanında uzman hekim tarafından kapsamlı bir analiz yapılır. Saç derisi üzerinde hangi bölgelerden yararlanılacağına karar verilir. Çoğunlukla ense ve kulakların arkasında yer alan bölgelere başvurulur. Saç köklerinin yapısal özellikleri gereği işlemler için kullanıma müsait olmasıyla bilinir. Dökülme veya seyreklik gibi durumlarla karşılaşılmaz. İkinci olarak saç ekiminde greft sayısının nasıl belirlendiği ise değişiklik gösterir. Hastanın saç yoğunluğu ve uygulama için gerekli greft miktarı gibi faktörler doğrultusunda uzman doktor tarafından kararlaştırılır.

Saç Ekimi Greft

Mikro düzeydeki cihazlarla istenilen sayıdaki greftler toplanır. Ardından dokuların canlılığını kaybetmemesini sağlayan bir sıvıda bekletilir. Ekim aşamasına geçildiğinde ise öncelikle bölgesel olarak anestezi uygulanır. Bu sayede şiddetli ağrı ve diğer olumsuz faktörlerin yaşanması önlenebilir. Saç ekiminde uzman hekim kontrolünde işlemlerin ilerlemesi gerekir. İşlem yapılan bölgede cerrahi müdahaleden kaynaklı kanal açma izleri de düşük oranda karşılaşılır. Maksimum greft sayısı ve gelişmiş ekipmanlarla hizmet vermeyi hedefliyoruz.

Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Dış etkenler ve genetik özelliklere bağlı olarak vücudun kabul etme süreci bulunur. Beslenme alışkanlıkları ve saç köklerinin karakteristik özellikleri dikkate alınır. Aynı zamanda güneş ışınları ve toz gibi unsurlar da tedaviyi doğrudan etkilemektedir. Operasyon öncesinde uzman ekibimiz tarafından detaylı bir şekilde bilgilendirilir. Bu doğrultuda bireylerin gerekli önlemleri alması beklenir.

İstanbul Stella Hair olarak hazırlık süreci ve sonrasındaki iyileşme döneminde hastalara gerekli bilgilendirmeleri yapmaktayız. Cerrahi ve medikal estetik alanlarında gerekli uzmanlığa sahip tecrübeli hekimlerimiz tarafından işlemler gerçekleştirilir. Sizler de saç ekiminde greft hesaplaması hakkında bilgi edinmek için bize ulaşabilirsiniz.