Saç Ekiminde Ağrı Olur Mu?

FUE Saç Ekimi Tekniği Nedir

Kronikleşen saç seyrekliği, yeni nesil estetik operasyonlarla birlikte çözüme kavuşturulmaktadır. Ancak hastalar tarafından saç ekiminde ağrı ve benzeri unsurların yaşanıp yaşanmadığı merak edilir. Gelişen uygulama yöntemleri ve cerrahi tekniklerle beraber uyuşma ve acı hissinin azaldığı belirtilir. İstanbul Stella Hair olarak cerrahi müdahale ve saç ekimi alanında uzman hekimlerimiz tarafından işlemler gerçekleştirmekteyiz.

İşlemler öncesinde sağlık açısından kişilerin uygunluğunu ölçmek oldukça önemlidir. Bu nedenle kronik hastalıklar ve aile öyküsüne dair bilgiler alınır. Enfeksiyon ve kanama olasılığını anlamak adına bazı tetkikler yürütülür. Elde edilen veriler sonucunda hastanın tıbbi olarak saç ekimi operasyonuna uygun olup olmadığına karar verilir.

Saç Ekiminde Ağrı

Nasıl Gerçekleştirilir?

Operasyon öncesinde kapsamlı bir değerlendirme süreci, işlemlerin etki etmesi noktasında katkıda bulunur. Böylelikle saç ekimi sonrası dönemde ortaya çıkabilecek olumsuz etkenlerin önüne geçilir. Saç ekimi, cerrahi bir müdahale olduğu için anestezi altında uygulamalar gerçekleştirilir. Dolayısıyla hastanın fizyolojik olarak uygun olup olmadığına hazırlık süreci aşamalarındandır.

İstanbul Stella Hair Clinic olarak hastalarımıza ücretsiz saç analizi uyguluyoruz. Saç köklerinin yapısal özellikleri ve dökülmenin boyutları gibi etkenler incelenir. Bu doğrultuda hangi saç ekimi yöntemine başvurulacağına karar verilir. DHI ve safir FUE saç ekimi gibi teknikleri kullanmaktayız. Kişinin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda greft sayısı belirlenir. Ardından uzman hekim tarafından belirlenen bölgelere ekim işlemi gerçekleştirilir.

Uygulama Yöntemleri Nelerdir?

Safir FUE ve DHI tıraşsız saç ekimi teknikleri, son dönemde olumlu yöndeki etki alanı nedeniyle tercih edilmektedir. Saç dökülmesinin boyutunun tespitinin ardından mikro kanallar oluşturulur. Kanal açma işlemi, özel safir uçlu kalem kullanılarak yapılır. Bu sayede kabuklanma ve iz kalma ihtimali ortadan kaldırılır. Sedasyon veya lokal anestezi adı verilen tekniklerle de saç ekiminde ağrı yaşanmamaktadır.

Donör olarak kullanılan bölge üzerinden saç kökleri birer birer toplanır. Ekim işlemine geçildiğinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Saç ekimi operasyonu yapılan kişinin saç köklerinin yönü ve doğrultusuna bağlı olarak hareket edilmelidir. İkinci olarak doğal bir görünüm elde etmek için doğru saç açısını yakalamak gerekir. Saç ekimi alanında uzman hekimlerimiz kontrolünde ilerleyen uygulama sonucunda arzu ettiğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

FUE saç ekimi kapsamında uygulanan yöntemlerden biri de DHI tekniğidir. En büyük fark ise greftleri yerleştirme esnasında ortaya çıkmaktadır. Greftlerin konumlandırılması esnasında kanal oluşturulmasına gerek duyulmaz. Saç köklerine uygun olarak tasarlanan implantlar bu anlamda son derece etkili olmaktadır.

Saç Ekimi Sonrası

Saç Ekiminde Ağrı Kaç Gün Sürer?

Bireyler tarafından en çok merak edilen konulardan biri de saç ekimi sonrası sürecin nasıl geçtiğidir. Uygulanan saç ekimi tekniği ve hastanın fizyolojik özelliklerine göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda operasyonu gerçekleştiren uzman hekimin deneyimi de belirleyicidir. Gelişmiş cerrahi yöntemler ve lokal anestezi imkanları sayesinde bireyler günlük aktivitelerine devam edebilirler.

Operasyon ertesinde bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Saçların ilk birkaç gün yıkanmaması oldukça önemlidir. Kaşınma, sert darbeler ve tozlu ortamlardan uzak durulur. Saç derisi, güneş ışığına doğrudan maruz bırakılmamalıdır. İşlem sonrasında uzman hekimin belirttiği süre boyunca üzerine yatılması sakıncalıdır.

Genetik olarak kimi bireylerde erken yaşlarda saç dökülmesiyle karşılaşılabilir. Medikal estetik yöntemlerindeki yenilikler sayesinde olumlu yönde etki etmektedir. Sağlık ve psikolojik anlamda kişilerin gelişimini direkt olarak katkı sağlamaktadır. Uygulama sonrasında belirtilen önerilere uyulması halinde estetik ve doğal görünümlü saçlara sahip olunur.

İstanbul Stella Hair olarak profesyonel ve yetkin kadromuz ile hizmet vermekteyiz. Saç ekimi sonrası yapılması gerekenlerle ilgili ayrıntılı bilgi için bizlerle iletişim kurabilirsiniz.