Saç Ekimi Öncesi Yapılması Gerekenler

Saç Ekimi Sonrası İzler

Saç dökülmesini önlemek amacıyla geliştirilen kozmetik ürünlerin etkili olmadığı noktalarda çeşitli estetik uygulamalar devreye girer. Kişilerin sağlıklı ve doğal bir görünüm elde etmek için saç ekimi öncesi yapılması gerekenler oldukça önemlidir. Alanında uzman hekim gözetiminde ve steril koşullar altında işlemler gerçekleştirilir. Cerrahi operasyon olduğu göz önünde bulundurulup bu doğrultuda hareket edilmelidir.

Operasyon öncesindeki hazırlık sürecinde uygulanacak yöntem ve işlemler hakkında bilgilendirilmesi gerekir. Saç ekimi uygulamalarında uzman hekim tarafından her bir hastaya özel olarak tedavi planı oluşturulur. Ekim yapılacak bölgeler bu sayede belirlenir. Böylelikle işlemler sırasında en az hata payı ile tedavi gerçekleştirilir.

Uzman doktor tarafından gerçekleştirilen ön görüşme sırasında kişiler genel sağlık taramasından geçirilir. Genetik sebeplerden dolayı ortaya çıkan kronik hastalıkların bilgisi alınır. Aynı zamanda kişinin saç kökleri üzerinde bulunan kılcal damarların yapısı incelenir. Bu bağlamda işlemler sırasında oluşacak kanama ve enfeksiyon ihtimalinin önüne geçilir.

Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi öncesi ve sonrası uzmanlar tarafından belirtilen uyarılar dikkate alınmalıdır. Hijyenik koşullara uygun greft toplama ve ekimi işlemleri gerçekleştirilir. Aynı zamanda uzun yıllar boyunca kişinin doğal saçları ile uyumlu bir şekilde kullanılabilir.

Safir FUE ve DHI tıraşsız saç ekimi teknikleriyle birlikte bireylerin istekleri ve sağlık açısından uygunluğuna göre değişkenlik gösteren tedavi planları oluşturulur. Kişinin detaylı muayenesi ve gerekli tetkik sonuçlarıyla beraber uygun olan saç ekimi yöntemine karar verilir.

Saç Ekimi Öncesi Yapılması Gerekenler

Estetik anlamda dış görünümü ile ilgili sorunları olan kişilere uygulanır. Zaman içerisinde saç dökülmesi nedeniyle ileri boyutlara ulaşan seyrekliğe sahip hastalar sıklıkla talep etmektedir. Çeşitli cilt hastalıklarından dolayı saç kökleri zarar görebilir. Sedef, egzama ve deri dökülmesi olarak örneklendirilir.

Ağrısız saç ekimi operasyonuyla beraber kadın veya erkek fark etmeksizin çok sayıda kişide yüksek oranda başarı sağlandığı bilinir. İstanbul Stella Hair olarak estetik uygulamaları, alanında deneyimli uzman hekimlerimiz ile beraber hastalarımız istedikleri saç görünümüne sahip olur. Tedavi süreci kişinin ihtiyaçlarına yönelik özel olarak planlanır.

Saç Ekimi Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Saç ekimi operasyonları son yıllardaki teknolojik olanaklarla beraber yüksek oranda başarı elde edilir. Bu noktada saç ekimi öncesi yapılması gerekenler ve iyileşme sürecinde uzman hekimin uyarıları oldukça etkilidir. Gündelik alışkanlıklardan beslenme biçimine kadar uzayan önlemleri içerisine alır.

İşlem yapılacak kişinin saç kökleri kimyasal ürünlerden arındırılmış olmalıdır. Greftlerin toplanma aşamasında temiz ve ekim işlemine uygun halde bulunması gerekir. Kafein içeren gıda malzemelerinin tüketimi olabildiğince azaltılması gerekir.

İlk olarak uygulama öncesinde bütün işlemlerin saç ekimi alanında uzman doktor gözetiminde planlanmalıdır. Kişinin hali hazırda var olan kronik hastalıkları kaydedilmesi gerekir. Bağlantılı olarak tedavi amacıyla kullanılan ilaçlar da uzman hekime bildirilir. Özellikle kan sulandırıcı özelliği olan ilaçların operasyon öncesinde kullanımı durdurulmalıdır.

Saç ekimi uygulamasının etkili olması için gün içerisindeki bazı alışkanlıkların değiştirilmesi gerekir. Yoğun sigara ve alkol tüketimi olan bireylerin işlemlerden iki hafta öncesi itibariyle olabildiğince azaltılması önerilir. Böylelikle doğal görünümlü ve kaliteli yapıdaki saçlara sahip olunur. Benzer sebeplerden dolayı metabolizmayı yoracak gıdalardan kaçınılması önerilir.

Saç Ekimi Sonrası Neler Yapılmaz?

DHI tıraşsız saç ekimi ve safir FUE yöntemi gibi çeşitli uygulamalar sayesinde saç seyrekliği gibi estetik problemlere çözüm olmaktadır. Saç dökülmesinin boyutuna göre farklılaşan işlem süresi söz konusudur. Genellikle 5-6 saat ve lokal anestezi altında süreç ilerler. Anestezi etkisiyle beraber ekim işlemlerinden dolayı herhangi bir ağrı hissedilmemesi beklenir.

Saç Ekimi Öncesi Ve Sonrası

Saç ekimi sonrası iyileşme döneminde de hastaların dikkat etmeleri gereken birtakım önlemler mevcuttur. Operasyon ertesinde belirli bir süre boyunca araba kullanılması sakıncalıdır. Özellikle ilk iki gün boyunca işlem bölgesine sıvı veya toz değmemelidir. Bu nedenle deniz, havuz gibi aktivitelerden uzak durulması gerekir.

Saç ekimi işlemleri gerçekleştiren hastalara özel olarak tasarlanan yastık kullanılmalıdır. Sırt üstü bir şekilde yatılması tedavinin etkili olması için oldukça önemlidir. İlk yıkama işlemi, klinik ortamında uzman hekim gözetiminde gerçekleştirilir. Devamında ise doktor tarafından tavsiye edilen saç bakım ürünleri kullanılmalıdır.

İstanbul Stella Hair olarak sağlığa uygun klinik ortamı ve gelişmiş ekipmanlarımızla beraber saç ekimi uygulamaları gerçekleştirmekteyiz. Saç ekimi öncesi yapılması gerekenler ve süreç hakkındaki sorularınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.