Doğal Görünümlü Saç Ekimi

İnsanlar, estetik anlamda çeşitli sorunlarla karşılaşmaktadır. Saç dökülmesi ise bu problemler arasında yer alır. Kadın veya erkek fark etmeksizin pek çok kişi saç ekimi operasyonlarını tercih etmektedir. Özellikle doğal görünümlü saç ekimi, hastalar tarafından son dönemde sıklıkla talep edilir.

Medikal estetik alanında uzman hekimler tarafından işlemler gerçekleştirilmelidir. Hijyenik açıdan uygun klinik ortamında yapılan saç ekimi operasyonuyla doğal bir görünüm elde edilir. Safir FUE saç ekimi, kişilere sağladığı avantajlarla öne çıkan bir tekniktir. Saç ekimi işlemleri sonucunda kişinin istediği görüntüye ulaşılır.

Safir FUE Saç Ekimi Nedir?

Saç folikül transferi olarak açıklanabilir. Diğer saç ekimi tekniklerinin aksine jilet kullanılmamaktadır. Safir uç adı verilen teknolojik cihazdan yararlanılır. Doğal görünümlü saç ekimi yaptırmak amacıyla safir FUE tekniğine başvurulur.

Saç greftleri birer birer alınır. Bu dokuların içerisinde ikili veya üçlü saç kökleri bulunur. Safir FUE saç ekimi yöntemi içerisinde saç kökleri ayrı ayrı alınır. Greft alımı işlemleri eşit şekilde gerçekleştirilir. Kişinin estetik görünümü açısından oldukça önemli bir adımdır.

Alınan saç köklerinin ekimi için özel bir yöntem uygulanır. Safir uçlu cihaz sayesinde birer birer kanallar açılır. Saçların hangi yöne çıkacağı ise bu kanallar ile belirlenir. Doğal görünümlü saç ekimi için istenen doğrultuda işlemler gerçekleşmelidir. Son olarak belirlenen kanallara ekim işlemi uygulanır. Operasyon süresi tahmini 1-8 saat arasındadır. Saç ekimi yapılacak alanın boyutuna göre değişmektedir.

Doğal Görünümlü Saç Ekimi

Saç Ekimi Hazırlık Süreci

Operasyon öncesinde uzman doktor ile ön muayene oldukça önemlidir. Kişideki saç dökülmesi görülen alanlar belirlenir. Ardından saçların çıkma yönüne göre kullanılacak saç ekimi tekniğine karar verilir. İşlemlerin sonunda doğal bir görüntü elde etmek amaçlanır. Safir FUE tekniğinin olumlu etkileri nedeniyle son yıllarda pek çok insan tarafından tercih edilir.

Öncelikle diğer saç ekimi tekniklerine göre daha fazla sayıda saç grefti alınır. Bu sayede daha etkili bir sonuç elde edilir. Ayrıca çoklu kök alımı sırasında grefler, düşük oranda hasar alır. Bu sayede foliküler yapının bozulmadığı görülür. Lokal anestezi altında gerçekleşen işlemler sonrasında dikiş gerekmemektedir. Hastanın günlük yaşantısı aksamadan doğal görünümlü saç ekimi uygulanabilir.   

Doğal Görünümlü Saç Ekimi Sonrası İyileşme

Safir FUE saç ekimi sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Uzman doktor tarafından verilen ilaç ve şampuanların kullanımı aksatılmamalıdır. İşlem sonrasındaki üç gün içinde saç ekilen alana su ve diğer maddeler yaklaştırılmamalıdır. Terlemeye neden olabilecek eylemlerden uzak durulmalı. Saç derisini güneş ışınlarından sakınılmalıdır.

İyileşme süreci boyunca kişinin, sırt üstü bir şekilde uyması önerilir. Doğal görünümlü saç ekimi için belirli bir süre saç ekilen bölgeye dikkat edilmelidir. Medikal estetik alanında uzman doktor gözetiminde ilk yıkama, özel olarak üretilen şampuan ile yapılır. Ekilen saçların çıkma süresi kişiden kişiye değişir. Ortalama 8 ila 12 ay aralığında yeni saçların çıkması beklenir.