DHI mi Yoksa FUE mi?

Saç Ekimi Sonrası İzler

Kadın ya da erkek ayırt etmeksizin pek çok kişide çeşitli sebeplerden dolayı saç dökülmesi yaşanır. Medikal estetik yöntemleri sayesinde artık saç seyrekliğine çözüm imkanı bulunmaktadır. Saç ekimi yöntemlerinden DHI mi yoksa FUE mi daha iyi olduğu konusu hastalar tarafından merak edilir. Kişilerin sağlık koşulları ve uzman hekimin görüşü doğrultusunda değerlendirme yapılır.

Stres, yorgunluk ve dönemsel hava değişimleri gibi çevresel etkenler saç dökülmesine yol açabilir. Saç köklerini destekleyici ürünlerle olumlu yönde etki eder. Kalıtsal nedenlerden dolayı oluşan problemlerde ise daha geniş kapsamlı bir süreç gerekmektedir. Vitamin ve diğer destekleyici nitelikteki ürünlerle geçici sonuç alınır. Bu durumlarda saç ekimi alanında uzman doktor tarafından kapsamlı bir muayene yapılmalıdır.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Genellikle kişiler tarafından safir FUE ve DHI (tıraşsız) saç ekimi teknikleri araştırılır. Çoklu greft alımı gibi gelişmiş yöntemlerle kısa süre içerisinde doğal ve canlı saç görünümü elde edilir. Uygulama öncesi süreçte hastaya gerekli kan tahlilleri yapılmalıdır. Ek olarak uzman doktor ile yapılan ön görüşmede kaydedilen bilgiler de etkilidir. Bütün bunlar göz önüne alınarak kişiye en uygun yöntem belirlenir.

DHI mi yoksa FUE mi daha avantajlı olduğu konusu ise hastadan hastaya değişmektedir. Örnek olarak yüksek oranda kanama yaşayan hastalarda FUE saç ekimi uygulanması riskli olabilir. Bazı durumlarda da saç seyrekliğinin fazla yaşandığı hastalar, DHI yöntemini tercih etmektedir. Ancak zaman yönetimi açısından FUE tekniği öne çıkacaktır. Diğer bir deyişle her bir saç ekimi uygulaması kendi içerisinde farklılaşır.

DHI mi Yoksa FUE mi

 

Saç Ekimi Yöntemleri Arasındaki Farklar

Safir FUE saç ekimi kapsamında ense bölgesi üzerindeki greftler, seyreklik görülen alanlara uygulanır. Saç köklerinin toplanması sırasında belirgin bir iz görülmez. Dolayısıyla daha kısa süre içerisinde iyileşme sağlanır. Sağlıklı yapıdaki saç köklerinin alım ve ekim aşamalarında FUE yöntemi kullanılır.

DHI (tıraşsız) saç ekimi ve FUE tekniğinde izlenen adımlar birbirinin aynısıdır. DHI mi yoksa FUE mi tercih edilmeli noktasında saç ekimi aşamasındaki farklılıklar öne çıkar. Foliküllerin yoğunluğu ve açısı bakımından DHI tekniği etkilidir.

Sadece saç kökü toplanan alan tıraş edilmektedir. Safir FUE yönteminde ise bütün saçların tıraş edilmesi gerekir. Tıraşsız ekim yönteminde, uygulama alanı büyüklüğü açısından kısıtlı imkanlara sahiptir. Ancak farklı olarak FUE saç ekimi işlemleri bölgesel olarak ilerlemektedir.

DHI mi Yoksa FUE mi Daha Etkili?

Hangi saç ekimi tekniğinin kullanılacağına doktor eşliğinde karar verilir. DHI saç ekimi sürecinde uygulanan greft sayısı daha azdır. Ek olarak iyileşme süreci elverişli olduğu için hastalar tarafından talep edilir. Ancak kişide oluşabilecek kanama ihtimali de dikkate alınmalıdır.

DHI saç ekimi, operasyon süresi bakımından FUE yöntemine göre daha uzun aşamaları bulunur. Androjenik olarak adlandırılan türdeki saç dökülmelerine sıklıkla karşılaşılır. Hormon değişimi, genetik etkenler ve yaşa bağlı oluştuğu tahmin edilir. Hava koşulları, stres ve kişinin yaşam standartları gibi dış etkenler de etkilidir.

İstanbul Stella Hair olarak alanında uzman kadromuz ile kişiye özel ücretsiz saç ekim analizi olanağı sunmaktayız. Medikal estetik uygulamalarımız sayesinde hastalarımız etkili ve doğal görünümlü saçlara kavuşacaktır.